News

22.5.2015

Arsenal uplatnil opci na „Rosu“

Arsenal uplatnil opci na „Rosu“

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický zůstane i v příští sezoně v Arsenalu. Trenér Arséne Wenger potvrdil, že londýnský klub na čtyřiatřicetiletého kreativního záložníka, kterému v červnu končí kontrakt mezi „Kanonýry“ uplatnil opci a prodloužil s ním smlouvu o další rok. Kvůli malému hernímu vytížení „Rosy“ se stále častěji spekulovalo, ž v létě třetí celek anglické Premier League opustí.

Wenger na dotaz novinářů před pátečním ligovým epilogem s West Bromwich Albion, zda s Rosickým prodlouží smlouvu, odpověděl: "Ano, Tomáš vůbec není na přestupovém trhu a bude tady s námi v příští sezoně!"

"Už od minulého měsíce jsme domluveni, že Tomáš zůstává v Arsenalu. Je to rozhodnutí obou stran," potvrzuje majitel společnosti ISM Pavel Paska, který manažersky Rosického zastupuje po celou jeho kariéru, a dodává: "Tomáš nastoupí v Arsenalu do přípravy pro příští sezonu. Bude to jeho desátý rok a není moc hráčů, kteří by v tomto velkoklubu vydrželi deset let!"

Tomáš Rosický, který do Arsenalu přestoupil v roce 2006 z Dortmundu, se v této sezoně nedokázal dlouhodobě prosadit do základní sestavy. Za "Kanonýry" odehrál 24 zápasů a vstřelil tři góly. Nejvíc prostoru dostával od ledna do března, poté se zase vrátil na lavičku. Ve středeční domácí dohrávce se Sunderlandem nastoupil na posledních deset minut. Končící ligovou sezonu, ve které skončí Arsenal na třetím místě, zajišťujícím přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů, si se svými spoluhráči ještě o týden prodlouží. V sobotu 30. května totiž čeká Arsenal ve Wembley finále Anglického poháru, který obhajuje z loňska, proti Aston Ville.